אודותינו

מה אנחנו עושים?

אוכלסיית הפונות

אנו מקבלות כל אישה בהריון או בששת החודשים הראשונים שלאחר הלידה, המרגישה שמרחב לייעוץ, ליווי והעשרה עשוי לתרום לה בתקופה זו. 

שיטות התערבות

בנפש אחת בישראל אנו מציעים סיוע במגוון היבטים:

  •  ליווי וטיפול רגשי -על ידי עובדות סוציאליות קליניות ומטפלות מוסמכות. טיפול במגוון שיטות וכלים, ביניהם, דינאמיות, קוגניטיביות התנהגותיות (CBT), פסיכודרמה ועוד. העצמת האישה והגברת מידת הבחירה שיש לה, ליווי האישה סביב ההחלטות שהיא מקבלת, עיבוד סוגיות המגבירות חרדה והצפה רגשית, מתן כלים להתמודדות, הקניית ידע ופיתוח מיומנויות להורות מיטיבה. אנו מציעות טיפול קצר מועד של עד 12 מפגשים ללא עלות.
  •  קבוצות וסדנאות - בעמותה אנו מקיימות סדנאות קבוצתיות במטרה להקנות ידע ומיומנויות הוריות, בצורה מהנה וחווייתית. הסדנאות משלבות היבטים של מתן מידע, שיתוף קבוצתי, תרגול, ופעילות אמנותית.
  • חיבור לגורמי תמיכה נוספים בקהילה.
  • במידת הצורך, סיוע כלכלי סביב תקופת הלידה למצרכים בסיסיים ראשונים.

מייסדי העמותה

עמותת נפש אחת בישראל הוקמה לפני 30 שנה ביוזמתו של מר ג'ק פורגש יחד עם הרב כץ ומדלן גיטלמן, עובדת סוציאלית, במטרה להעניק סיוע כלכלי ורגשי לנשים בתקופה משמעותית זו.

פורגש הינו  איש עסקים, וכבן יחיד לניצולי שואה, ראה משמעות רבה בהקמת העמותה ומתן תמיכה והזדמנות למשפחות בישראל.

הצוות

צוות מקצועי של עובדות סוציאליות קליניות ומטפלות העובדות בשילוב של גישות פסיכודינאמיות, פסיכודרמה, CBT, ותרגול קשיבות.

חיה קצין

חיה קצין

מנהלת העמותה, ראש צוות עו"ס

חיה היא עובדת סוציאלית קלינית מוסמכת המתמחה בנושאי נשים. היא בוגרת תואר ראשון בייעוץ ממכללת ירושלים ומוסמכת ללימודי תואר שני בבית הספר לעבודה סוציאלית בוורזווילר, ניו יורק. חיה הרחיבה את הסמכתה להתמחות בטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) במרכז לטיפול בהפרעות חרדה וטראומה באוניברסיטת בית החולים הדסה עין כרם. בעבר, חיה עבדה בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת חיפה ובר אילן בהנחיית סטודנטים לעבודה סוציאלית.

כיום, חיה הינה העובדת הסוציאלית הבכירה בעמותה, היא מנהלת את הצוות ומנחה מטעם מכללת הדסה להכשרת סטודנטיות לעבודה סוציאלית.

חיה מנהלת את הצוות במקצועיות, בחמלה וברגישות, המרכיבות את קווי היסוד של הגישה הטיפולית של העמותה ומקרינות ישירות על הטיפול בנשים הפונות אלינו.

 

שירה קיאק

שירה קיאק

עובדת סוציאלית, פסיכותרפיה פסיכודינמית

שירה הינה בעלת תואר ראשון בעבודה סוצילאית מאוניברסיטת בר אילן והיא כעת במהלך לימודי התואר השני בעבודה סוציאלית קלינית באוניברסיטה העברית. בנוסף, שירה נמצאת בתוכנית "שלוחי ציבור" של מכון מנדל למנהיגות, באוניברסיטה העברית. היא נרגשת להיות חלק מתהליך ההריון של כל אישה ואישה המגיעה ל"נפש אחת בישראל", ומאמינה כי אישה הדואגת לבריאותה הפיזית והנפשית, והמרגישה טוב עם עצמה, משפיעה באופן חיובי על האווירה הביתית והמשפחתית. שירה מתגוררת בירושלים, נשואה ואם לשניים.

שרה גורדון

שרה גורדון

מטפלת בדרמה

שרה הינה בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת קונקורדיה שבארה"ב ותואר שני בטיפול בדרמה מאוניברסיטת ניו יורק. שרה משתמשת בכלים מעולם הטיפול בדרמה ועולם הפסיכודרמה בכדי לעזור לנשים המגיעות לעמותה. מניסיונה, השימוש בכלים אלו מסייע משמעותית לשיפור מצבן הנפשי של הנשים אותן היא מלווה. שרה מתגוררת בירושלים, נשואה ואם לשישה.

עטרה בלוק

עטרה בלוק

עובדת סוציאלית, מטפלת

עטרה הינה עובדת סוציאלית קלינית מוסמכת הן בארץ והן בניו יורק. היא מחזיקה בתואר ראשון בפסיכולוגיה ממכללת טורו, ותואר שני מבית הספר לעבודה סוציאלית של ישיבה יונברסיטי Wurzweiler. עטרה מתמקדת בעבודתה בבריאות האישה ובעבודה קבוצתית. בעמותת "נפש אחת בשיראל" עטרה עוסקת בתיאום וטיפול קליני, וכן היא כותבת תוכן ורכזת פרויקטים. 

עטרה הינה רכזת טיפול קבוצתי לנשים בשירותי "קרן גפן" (פוריות) ועובדת עם האוכלוסיה החרדית-אנגלוסקסית. בקרן גפן היא הוכשרה לעבוד בטכניקות גוף-נפש להרגעה והורדת מתח, ועבודה קבוצתית עם נשים המתמודדות עם בעיות פוריות. כעת עטרה גם מרחיבה את הכשרתה בתחום הטיפול הקוגנטיבי התנהגותי.

אליענה רובינשטיין

אליענה רובינשטיין

עובדת סוציאלית, טיפול CBT

אליענה הינה בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בר אילן. היא כעת במהלך לימודי התואר השני בעבודה סוציאלית קלינית באוניברסיטה העברית, עם התמחות בטראומה. לאחרונה סיימה את הכשרתה כמטפלת קוגנטיבית-התנהגותית במרפאה לבריאות הנפש מבוגרים, בבית החולים הדסה עין כרם. בתהליך הליווי של נשים הפונות לעמותה, אליענה עושה שימוש רב בטכניקות טיפול ACT (טיפול קבלה ומחויבות). אליענה מתגוררת בבית שמש עם בעלה וילדיה.

דינה אברך

דינה אברך

מטפלת, מנהלת פרוייקטים והדרכה בהנחיית קבוצות

דינה היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה בהצטיינות ותואר שני בעבודה סוציאלית קלינית בהצטיינות, וכן התמחות בטראומה באונברסיטה העברית.

בעלת הכשרה בטיפול בשיטות DBT,ACT,IPT  מיינדפולנס, וטיפול בפגיעות מיניות. מנחה קבוצות ומדריכה.

בנפש אחת דינה הינה מטפלת , מנהלת פרוייקטים, ומדריכה בהנחיית קבוצות.

מייסדים

ג'ק פורגש

ג'ק פורגש

יו"ר משותף, נפש אחת בישראל נשיא Just One Life

מעל ל30 שנה חלפו מאז החל ג'ק פורגש לסלול את הדרך ולהניח את היסודות לפיתוח עמותת "נפש אחת בישראל". מאז הקמת העמותה הוא עושה מאמצים מרובים בכדי להבטיח את שגשוגה ועתידה של העמותה. ג'ק הינו איש עסקים מוצלח בתחום הנדל"ן, ומסייע במתן ייעוץ לרבים המעוניינים להיכנס לתחום זה. הוא מתגורר בטינק שבניו ג'רזי שם הוא מעורב מאוד בקהילה היהודית. ג'ק לוקח חלק בפרויקטים רבים המכוונים לעזור לעם ישראל ונותן מזמנו ומנסיונו על מנת לסייע לעמותות ומוסדות שונים, ביניהם, ישיבה יונברסיטי, ישיבת פלטבוש, עטרת כהנים, בתי ספר של אור סטון וכמובן בתי כנסת ופרוייקטים שונים בטינק.

ג'ק מתגורר בניו ג'רזי עם אשתו, וכמייסד העמותה וחלוץ בתחומו, ג'ק מוצא משמעות וסיפוק רב בכל לידה וסיפור הצלחה של נשים המגיעיות ל"נפש אחת בישראל".

מדליין גיטלמן

מדליין גיטלמן

יו"ר משותף, נפש אחת בישראל

מדליין הינה בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית מישיבה יונברסיטי, Wurzweiler. היא עלתה לארץ ב1976. ב1988 מדליין החלה להיות מעורבת בשלבים הראשונים והבסיסיים של הקמת העמותה. במהלך תפקידה כעובדת סוציאלית בעמותה, מדלן פיתחה את הבסיס המקצועי של העמותה לצד מתן טיפול וייעוץ סוציאלי לנשים בהריון שהיו נתונות במצוקה, בכל רחבי הארץ. העמותה התפתחה וגדלה, נוספו אנשי צוות, והשירותים אותם העניקה העמותה הורחבו בכדי לתת מענה מקיף ומותאם לצרכיהן של הנשים. לאחר שנים רבות של עשייה בעמותה, מדליין קיבלה את תפקיד סגנית הנשיא וכיום היא בתפקיד יו"ר משותף ב- JOL, ישראל.

הרב מרטי כץ

הרב מרטי כץ

EVP, Just One Life

הרב מרטי כץ הינו בעל תואר ראשון מישיבה יונברסיטי, תואר שני בחינוך ועבר סמיכה בREITS.

בעברו, החזיק הרב כץ בתפקידים מנהליים בתחום החינוך וקירוב רחוקים, ביניהם, היה בתפקיד מנהלי בישיבה יונברסיטי, ובמדרשות ותוכניות קירוב באוסטרליה וברוסיה. הוא לימד בבית הספר רמ"ז, וכן היה בתפקיד מנהל בפועל בבית הכנסת "לינקולן סקוואר" במשך עשר שנים. לאורך השנים האחרונות, השקיע הרב כץ מזמנו בכדי לעזור לעמותות ללא מטרות רווח. הוא השקיע מאמצים רבים והצליח לגייס תרומות רבות עבור עמותת "נפש אחת בישראל" ותוכניות משמעותיות נוספות. הוא גר בניו יורק יחד עם אשתו, ונהנה להיות במחיצת ילדיו ונכדיו.

סטיב אדלסברג

סטיב אדלסברג

Just One Life ,יו"ר משותף

סטיב אדלסברג הינו מייעץ וחבר קרוב של הרב מרטי כץ ב-50 השנים האחרונות. סטיב הגיע להישגים משמעותיים ומרשימים בתחומי עיסוקו, ביניהם, כשותף במשרד רואי חשבון ובתחום הנדל"ן. בנוסף ל"נפש אחת בישראל", הוא מעורב עם כולל במנהטן, בבית כנסת הידוע בתור "השטיבל, ישיבת פלטבוש, ישיבה יוניברסיטי, ישיבת בית התלמוד, צה"ל, עטרת כוהנים, בתי חולים ועוד. סטיב מתאר את עצמו כאיש משפחה. הוא גר במנהטן עם אשתו ונהנה מזמן איכות עם ילדיו ונכדיו.

פרופסור סולומון גרין

חבר בוועד המנהל

פרופסור סולומון גרין היה חבר מייסד של הוועדה לייעוץ מקצועי אשר יצרה את הבסיס ואת החזון לעמותת נפש אחת בישראל. שאיפתו הנמרצת לפיתוח גישה מקצועית לעבודה עם נשים הרות במצוקה היוותה מקור השראה והכוונה לקידום ופיתוח סוכנות חדשה לשירות חברתי בישראל. פרופ' גרין נעשה לחבר בוועד המנהל וממשיך בסמכות זו לתרום מהידע שלו לטובת צמיחתה והתפתחותה של עמותת נפש אחת בישראל.

הקריירה של פרופ' גרין התרכז בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת הישיבה Wurzweiler, שם הוא מחזיק בתואר פרופסור אמריטוס. עם עלייתו ארצה ב-1990 יחד עם אשתו ג'וליה ע"ה, הוא שירת כמתנדב מוערך בארגונים רבים הקרובים לליבו, וייסד את בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן. 

סטיבן אסאס

יו"ר הדירקטוריון

סטיבן אסאס הפך ליו"ר הדירקטוריון של עמותת נפש אחת בישראל לאחר ששירת בה כחבר הנהלה מיום הקמתה. הוא החזיק בתפקיד יו"ר הדירקטוריון עד למותו בטרם עת בשנת 2017. מעורבותו הנלהבת של סטיבן בצמיחתה והתפתחותה של עמותת נפש אחת בישראל ליוותה את העמותה עד לימיו האחרונים. יכולת ההבחנה האינטואיטיבית שלו סייעה לו להבין נשים הרות במשבר בעוד מחויבותו העמוקה לחיזוק עם ישראל ונטייתו לחשיבה קדימה תרמו והרחיבו את היקף הפעילות וההישגים של העמותה.

סטיבן היה האדם עליו היה אפשר תמיד לסמוך כי יידע להקשיב, לכוון ולסייע בהבהרת מטרות. החום והצניעות שלו אפיינו את מהותו, אשר השאירה חותם קבוע על נפש אחת בישראל.

פנו אלינו

כתובת: רחוב המלך ג'ורג' 16 ירושלים, ת.ד. 28063
טל: 02-6254973 שעות המענה הטלפוני – מ9:30-14:00