גלי

את גלי פגשתי לראשונה כשבוע אחרי לידת בנה הבכור.

גלי הופנתה אלינו ל"נפש אחת בישראל" דרך העובדת הסוציאלית במחלקת נשים בבית החולים שערי צדק לאחר שנראה כי היא זקוקה למענה נפשי לאחר הלידה וכן מצבה הכספי היה קשה מאד.

קצת רקע על גלי ועל התהליך שהיא עברה בנפש אחת בישראל.

גלי היא חיילת בודדה בת 20 המשרתת בבסיס באזור ירושלים ומגיעה מרקע חרדי. במהלך שירותה הצבאי הכירה בחור והשניים ניהלו זוגיות. לאחר תקופה של שמונה חודשים גלי התחילה לחוש ברע והופיעו תסמינים המעידים על הריון אך היא התעלמה מהם והמשיכה בחייה, כשמצבה לא השתפר היא קבעה תור לרופא נשים וגילתה לראשונה שהיא בהריון בהיותה בשבוע מתקדם מאד. לא עברו מספר שבועות והיא ילדה את בנה, ללא כל הכנה מוקדמת ותהליך הפנמה על כך שהיא עומדת להפוך לאמא בקרוב ממש.

את התהליך הטיפולי עם גלי התחלנו לאחר הלידה, שכן לפני לא הייתה לה פניות לגשת לטפל בעצמה במיוחד לאור העובדה שלא ידעה אם היא בוחרת לגדל את התינוק בעצמה או לשלוח אותו לאימוץ. היא התחילה את הטיפול כאשר היא מגוייסת לתפקידה החדש ומעוניית לעשות הכל על מנת להיות אמא טובה עבור בנה.

המסע עם גלי היה מרתק, מרגש, מאתגר ובעיקר מלא בסיפוק. בנוסף לתהליך הרגשי שהיא עברה ולחיבור לתפקידה החדש מבלי לוותר על עצמה ועדיין לדאוג לצרכיה כדי להיות אמא טובה יותר הקשובה לעצמה ולצרכי התינוק החדש.

בנוסף לתהליך הפרטני גלי השתתפה בקבוצות אמהות שאנו עורכות בנפש אחת בישראל מדי שבוע והכירה מעגל אמהות חדש. קישרנו את גלי עם גורמים נוספים שיסייעו לה להשתלב בתחום העבודה, לשלב את בנה במעון ולקבל מענים נוספים כגון ביגוד ומוצרי תינוקות.

גלי קיבלה טיפול ממוקד סביב תהליך האמהות החדש אך במהלך הטיפול צפו קשיים נוספים שלא ניתן להתעלם מהם ולכן החלטנו להפנות אותה לטיפול מקיף ומעמיק יותר במרכז טיפולי נוסך העובד עמנו בשיתוף פעולה.

כיום גלי מקיימת קשר עם העמותה שלנו ומשתתפת בסדנאות מדי תקופה אך ממשיכה בטיפול פרטני מעמיק ומתקדמת בחייה.

סיפורים נוספים